Historia Firmy – oś czasu

 

 • Pierwsza formalna rejestracja.

  Pierwsza formalna rejestracja pod nazwą: Centrum Progresywnej Edukacji Informatycznej “PROG-INFO”, który wchodzi na rynek z pomysłem na edukację informatyczną młodzieży i dorosłych. Głównym i jedynym profilem jego działania miały być usługi edukacyjne oraz prowadzenie niepublicznego ośrodka edukacji informatycznej.

 • Przekształcenie w spółkę cywilną.

  CPEI “PROG-INFO” przekształca się w spółkę cywilną. Od tego momentu sprawnie i profesjonalnie rozpoczynają się regularne zajęcia w nowo powstałym ośrodku przy ul. Słowackiego 1a. CPEI “PROG-INFO” uzyskuje nadany przez Kuratorium w Katowicach status niepublicznego ośrodka edukacji informatycznej jak również placówki doskonalenia zawodowego oraz odpowiednie zezwolenia i wpisy do ewidencji. Pomysł prowadzenia takiego ośrodka okazuje się idealnie trafioną inicjatywą w potrzeby społeczności lokalnej. Brak odpowiedniej bazy komputerowej w szkołach oraz atrakcyjne warunki kształcenia wpływają na wysoką popularność kursów oraz frekwencję w prowadzonym przez s.c. ośrodku. Liczba młodzieży zapisanej na kursy komputerowe i stale uczęszczającej przekracza 200 osób. Równolegle prowadzone są również kursy dla dorosłych.

 • P.P.H.U. “PROG-INFO”

  Rejestracja niezależnego podmiotu pod nazwą Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe “PROG-INFO” oferujące: podzespoły komputerowe, peryferia, akcesoria , materiały eksploatacyjne i programy – z siedzibą przy ul. Słowackiego 1. Od tego momentu przedsiębiorstwo ( zwane dalej firmą) konsekwentnie inwestuje w rozwój poszerzając obszar działalności w branży IT.

 • Uruchomienie salon sprzedaży i serwisu.

  Firma przenosi się do nowego obiektu przy ul. Słowackiego 3 i uruchomia Salon Komputerowy oraz profesjonalnie wyposażony serwis. To przedsięwzięcie przynosi wymierny efekt dla dalszego rozwoju firmy.

 • Rozwiązanie spółki cywilnej.

  Na mocy porozumienia stron zostaje rozwiązana spółka cywilna prowadząca działalność edukacyjną , a tym samym CPEI “PROG-INFO” zostaje przyłączone do P.P.H.U. “PROG-INFO”, czyniąc go szerokoprofilowym podmiotem z bogatą ofertą informatyczną zarówno dla klienta indywidualnego jak również dla innych firm oraz instytucji.

 • Przetargowy sukces.

  Firma wygrywa pierwszy przetarg na dostawę sprzetu komputerowego i oprogramowania.

 • “PROG-INFO”

  Modyfikujemy nazwę firmy na PROG-INFO.

 • Autoryzowany Punkt Sprzedaży telewizji N.

  Podpisujemy umowę z ITI Neovision na prowadzenie Autoryzowanego Punktu Sprzedaży telewizji nowej generacji “N”.

 • e-Sklep

  Uruchamiamy internetowy E-SKLEP oraz Kredyty ONLINE we współpracy z ŻAGIEL S.A.

 • PROCOMP

  Podpisujemy umowę z producentem markowych komputerów firmą PRONOX TECHNOLOGY na prowadzenie Autoryzowanego Salonu Sprzedaży oraz serwisu komputerów marki PROCOMP.

 • GOLD PARTNER marki PROCOMP

  Uzyskujemy status GOLD PARTNERA w sprzedaży komputerów MARKI PROCOMP, a tym samym szczególne przywileje.

 • Współpraca z ORANGE

  Podpisujemy umowę z ORANGE na prowadzenie Autoryzowanego Punktu Sprzedaży technologii bezprzewodowego dostępu do INTERNETU GPRS/EDGE/HSDPA.

 • Wysokie wyniki sprzedaży markowych komputerów.

  Bilans za rok 2007 okazał się najlepszy w dotychczasowej historii naszej firmy jeśli chodzi o sprzedaż markowych komputerów z certyfikowanym systemem Windows.

 • Zakup nieruchomości.

  Podpisaliśmy akt notarialny zakupu nieruchomości pod główną siedzibę firmy przy najważniejszej ulicy w Jaworznie. Blisko centrum z bardzo łatwym dojazdem zarówno dla zmotoryzowanych jak i korzystających z komunikacji miejskiej Klientów .

 • Żwirki i Wigury 2

  Wydział Architektury i Urbanistyki UM Jaworzno zatwierdziła nam projekt adaptacji, remontu i rozbudowy zakupionego budynku mieszkalnego przy ul. Żwirki i Wigury 2 na salon-serwis komputerowy.

 • Przeniesienie do nowej siedziby.

  Firma przeniosła się do nowej własnej siedziby przy ul.Żwirki i Wigury 2 i uruchomiła jakościowo odmieniony salon komputerowy i serwis . Nowa lokalizacja jest blisko centralnego węzła komunikacyjnego(nowego centralnego ronda) z własnym parkingiem dla Klientów oraz z możliwością dalszej perspektywicznej rozbudowy. Zaczęliśmy zupełnie nowy etap w naszej działalności na rynku IT. Całkowicie nowa jakość oraz nowe możliwości rozwoju firmy z korzyścią również dla naszych Klientów.

 • Łatwy dojazd do firmy.

  Po 6 miesiącach od naszej przeprowadzki do nowej siedziby oddano do użytku nowy układ komunikacyjny w centrum Jaworzna. Dzięki temu siedziba firmy jest w bardzo dogodnym miejscu dla Klientów. Bardzo blisko centralnego ronda(300m) oraz obwodnicy śródmiejskiej(400m).Własny parking dla Klientów stanowi bardzo duże ułatwienie dla zmotoryzowanych. Ta lokalizacja okazała się bardzo trafioną inwestycją na przyszłość. Wyremontowana jezdnia i chodniki obok naszej siedziby nadają temu miejscu szczególny walor estetyczny.

 • Autoryzowany Serwis Telewizji N.

  Otrzymaliśmy autoryzację ITI na prowadzenie serwisu TELEWIZJI N. Jako wiodący APS w Jaworznie staliśmy się teraz w pełni kompleksowym punktem dla Jaworznian w zakresie sprzedaży usług telewizji N jak również realizacji serwisu. Biorąc pod uwagę bardzo łatwy dojazd i możliwość bezproblemowego parkowania przy naszej siedzibie , spowodowało to zapewne znaczące udogodnienie dla wszystkich klientów korzystających z telewizji N.

 • Serwisowa Platforma on-line.

  Mając na uwadze priorytetowe znaczenie serwisu w rozwoju naszej firmy wydzieliśmy tematykę z nim związaną na osobnej stronie przystosowanej do zarządzania zleceniami i kontaktami z naszymi Klientami. Tym samym serwis udostępnił Klientom zlecającym diagnostykę lub naprawę rejestrację on-line oraz możliwość dalszego śledzenia przez internet – postępów w przebiegu czynności diagnostycznych lub naprawczych.

 • Sklep Internetowy.

  Uruchomiliśmy całkowicie nowy sklep internetowy, które powinien sprostać aktualnym wymaganiom w tym zakresie. Stary sklep nie spełniał już swojej funkcji w zakresie nowoczesności, aczkolwiek pozostawiliśmy silnik tego sklepu wraz z Konfiguratorem PC – do obsługi produkcji zestawów komputerowych na zamówienie dla wszystkich Klientów, którzy nadal doceniają wartość mocnej i dobrze skonfigurowanej jednostki PC.

  Obecnie Sklep internetowy został czasowo wyłączony gdyż trwają prace na całkowicie nowym kompatybilnym z ofertą sieci SFERIS-PARTNER

 • SFERIS-PARTNER

  Podpisaliśmy umowę ze SFERIS jedną z czołowych sieci w branży IT w Polsce. Dzięki tej umowie nasz salon firmowy uzyskał status SFERIS PARTNER . Atrakcyjne ceny zwłaszcza w segmencie laptopów i tabletów oraz nasza opieka serwisu powinny sprzyjać większemu zainteresowaniu w nabywania tego typu sprzętu w naszym salonie w Jaworznie, a nie w marketach czy na aukcjach internetowych. Zawsze powtarzamy , iż opieka serwisu na miejscu jest bezcenną wartością dodaną.

 • 20 Lat w branży IT!

  Obchodziliśmy 20 LECIE działalności.